Тригонометриялық өрнектерді түрлендіруге есептер шығару

Slides:



Advertisements
Παρόμοιες παρουσιάσεις
דוגמאות - תנועה במישור בהשפעת כוח קבוע
Advertisements

№14 жалпы білім беретін мектебі
Орындаған - негізгі білім беретін
Διανύσματα και Συστήματα Συντεταγμένων
Καθηγητής Σιδερής Ευστάθιος
Καθηγητής Σιδερής Ευστάθιος
Ενότητα 1η: Ο ΔΙΣΚΟΣ ΚΑΙ Η ΔΟΚΟΣ
Βασικές Αρχές Γεωδαισίας –Τοπογραφίας (Θ)
Συνέδριο της ΕΛΕΣΥΠ: Η επιχειρηματικότητα ως Επαγγελματική Επιλογή & η Συμβουλευτική Σταδιοδρομίας Κυριακή 08 Δεκεμβρίου 2014 Παραστατίδης Κων/νος, Εκπαιδευτικός.
Χωρητικότητα ΣΤΟΧΟΣ : Ο μαθητής να μπορεί να,.
موضوع ارائه : نظريه تقريب. موضوع ارائه : نظريه تقريب.
Туынды тарауын қорытындылау.
Электр ток көздері. Ом заңы
“Галогендерге жалпы сипаттама”
Απλή Αρμονική Ταλάντωση
Сабақтың тақырыбы: «Cos х = а, Sin х = а, tg х = а, ctg x = a түріндегі қарапайым тригонометриялық теңдеулер.»
Тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары
ТАҚЫРЫБЫ Ақпаратты қорғаудың криптографиялық әдістері
км км Жерден Айға дейін: Күннен Жерге дейін:
Березов мектеп-балабақша кешені Параллелограмм және оның қасиеттері
Ой қозғау Білеміз Білгіміз келеді? Үйренгеніміз Нүктелік заряд туралы
Сабақтың тақырыбы: Бүкіләлемдік тартылыс заңы
Клетка коферменттері.
“Атомның ядролық үлгісі .Резерфорд тәжірибесі”
Аты-жөні: Изимова Куляш Михайловна
«Жылу құбылыстары» тарауын қайталау "Тапқыр достар" зияткерлік ойыны
интеллектуалдық сайыс
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру ІІ. Өтілген материалдарға шолу
Сабақтың тақырыбы: Күш
Электр ток көздері. Ом заңы
“Физика және біз” интеллектуалдық сайыс
“Жарық шамдары және өлшем бірліктері” тақырыбы бойынша өндірістік оқыту сабақ дайындамасы дайындаған: өндірістік оқуыту шебері Қодасов Б.Ш.
Атырау облысы, Индер ауданы, Өрлік селосы
Құрастырған: “Бастауыш білім беру” мамандығы,
Пән мұғалімі: Джалгаспаева Н.К.
Миф білгірлері.
Философия ғылымының сипаттамасы
батырма пайдаланғанын
Сабақтың тақырыбы: Қазақ халқының әдебиеті мен мәдениеті.
1 модуль. Кристаллоптика
Καθηγητής Σιδερής Ευστάθιος
Ашық сабақ Сабақтың тақырыбы: Архимед күші 7 “А” сыныбы
1. Физика туралы ғылым А. табиғат В. техника С. зат
9 сыныпқа арналған физика пәнінен сабақ
Καθηγητής Σιδερής Ευστάθιος
Атомдық физика. Лазерлер
§10.2. Ампер күші. §10.3Параллель токтардың өзара әрекеті.
Чапаев негізгі орта мектебі Бастауыш сынып мұғалімі: Урахова Н
Орындаған: 7 “А” сынып оқушысы Смагулова Дальмира
Үшбұрыш,оның түрлері. Бізді қоршаған әлемдегі үшбұрыштар
Электр ток көздері. Ом заңы
Бөлім 1. Электр барлау әдістерін жіктеу. Электр профилььдеу әдісі
Математика тарихына саяхат.
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы №2 Аманқарағай орта мектебінің
Тригонометриялық функциялардың графиктері.
Тригонометриялық функциялар.
ҚОШ КЕЛДІҢІЗДЕР!!!.
Табиғаттағы күштер. 10 сынып.
Дәріс 3: Газды турбиналық қозғағыштарды бастапқы жобалау
Сигналдар мен бөгеуілдердің математикалық сипаттамалары
Суюнгарина Айсулу Габбасовна
«№19 М.Мақатаев атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің химия пәнінің мұғалімі Битабарова Хадиша Исабековна Сандық есептер .
Тақырып: Кездейсоқ шамалар
ПӘНІ: ҚАЗАҚСТАН ТАРИХЫ СЫНЫБЫ: 7
№ 9 жалпы білім беретін орта мектеп
Тригонометриялық теңдеулерді және теңдеулер жүйесін шешу әдістері
Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға және
«ЖАРЫҚ ТАБИҒАТЫ» Физика пәнінің оқытушысы А.К. Жумагельдинова
Do Now: 3) y = -1/2cos (x - π/2) + 3 4) y = 25sin (x + 2π/3) - 20
Καθηγητής Σιδερής Ευστάθιος
Μεταγράφημα παρουσίασης:

Тригонометриялық өрнектерді түрлендіруге есептер шығару Алгебра 9-сынып « “Атбұлақ” жанында интернатты бар жалпы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің математика пәнінің мұғалімі Дәурен Рыскүл

Мақсаты 1.Оқушылардың тригонометриялық өрнектерді түр-лендіруден алған білімдерін бекіту, сол тақырыпты еркін меңгергендігін байқау. 2.Тригонометриялық функция қасиеттері мен тригоно-метриялық теңбе-теңдіктерді тригонометриялық формулаларды әр түрлі есептерді шешуде түрлендіруді қолдана білу бейімділіктерін қалыптастыру. 3.Оқушыны ойын жүйелі түрде жеткізе білуге, матема-тикалық тілде сөйлеуге үйрету.

Сабақтың түрі: Практикум сабақ Сабақтың әдісі: Топтық әдіс Сабақтың көрнекілігі: Формулалар, интерактивті тақта , бағалау парағы . Сабақтың барысы: Ұйымдастыру. Оқушылардың сабаққа дайындығын, сабаққа қатынасын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасын тексеру. Үйге берген тапсырманы топ басшылары өз дәптерімен тексеріп шығады. Егер оқушы есептерді толық және дұрыс шығарып келсе, өзін-өзі бағалау парағына “+” қояды. Ой қозғау. Осы тарауда нені үйрендік? Математикалық ұғымдарды қайталап еске түсіру.

cos(α-π) tgαctgα sin(-α) tg2α ctgα ctg(α+β) Формула сөйлейді. Көрсетілген формулаларды толықтыру және математикалық тілде жүйелеп айту. cos(α-π) tgαctgα ctg(α+β) sin(-α) tg2α ctgα

Жауабы: -cosα tgαctgα -sinα  

Меңгерген білімдерін есептер шығаруда қолдану Меңгерген білімдерін есептер шығаруда қолдану. Деңгейлік тапсырмалар орындау. Әрбір дұрыс есепке бір ұпай. 1- деңгей. 1-топ 2- топ а) Мәнін тап. sin(-60°) Мәнін тап. sin(-30°) б) Есепте. Есепте. в) Ықшамда. 1-cos2 α Ықшамда. sin2 α -1 г) Ықшамда. cos (2π-α) Ықшамда. tg(90°-α)

Жауабы 1- топ 2-топ а) а) б) б) -2 в) sin2 α в) cos2 α г) cos α г) ctg α

2 -деңгей 1- топ 2- топ а)Есепте. sin 390° Есепте 2 -деңгей 1- топ 2- топ а)Есепте. sin 390° Есепте . sin 405° б) Бөлшекті қысқарт Бөлшекті қысқарт. в) Ықшамда. sin(α-270°) Ықшамда. cos (α-270°)

Жауабы 1- топ 2-топ а) а) б) 2cos 20° б) 2sin 50° в) cos α в) -sin α

3- деңгей 1- топ а) Ықшамда. б) Мәнін тап 3- деңгей 1- топ а) Ықшамда. б) Мәнін тап. sin63°cos27°- cos63°sin27° 2-топ б) Мәнін тап. cos32°cos58°- sin32°sin58°

Жауабы 1-топ 2- топ a)tgβ a) ctgα b)1 b) 0

Әр деңгейлік тапсырмадан кейін оқушылар өзін –өзі жауап парағына белгілейді. Жауап парағы Оқушының аты – жөні................................................... Пән мұғалімі...................................................................... № а б в г Жалпы Ескерту 1-деңгей 2-деңгей 3-деңгей қорытынды

Қорытынды. а)Сабақты қорытындылай келе оқушылардың сабақта көрсеткен білім деңгейлерінің оқушылардың өзін –өзі бағалауынан қай топтың жоғары болғандығының қорытындысы шығарылып, оқушылар бағаланады. б) Үйге тапсырма беру.